Życie bez telewizji. Pewnego dnia doszedłem do wniosku, że prosystemowa propaganda wywołuje u mnie alergię. Wciskanie ciemnoty i kocopały zagrażały mojemu zdrowiu. Wstałem z kanapy, wymówiłem umowę CYFRZE + i zbudowałem nowy dom. W nowym domu nie ma telewizji.
www.2000znakow.blox.pl
niedziela, 31 marca 2013
DUCH WYBRAŁ FRANCISZKA

Coś mi się widzi, że elektorium kardynalskie wybierając Franciszka ukręciło sobie bat na własne tyłki. Skończą się luksusowe apartamenty, fury, pompa i stosunki feudalne. A u niektórych pijatyki i inne plugastwa. Co by potwierdzało tezę o tym, że to Duch Święty wybiera papieża.

I nic mnie tak nie żenuję kiedy ja mówię o Świetle Chrystusa Zmartwychwstałego, a ktoś mi z pianą na pysku wyjeżdża z księżmi pedofilami. Też mnie wkurzają pedofile. Również w takiej firmie jak np. LOT czy Poczta Polska. Ale jak mam położyć na jednej wadze eschatologię Wiekuistego Światła i kilku zboczonych frędzli?

Wkurzają mnie durne pipy, które całe życie żerują na publicznym garnuszku uprawiając swoją wątpliwą sztukę, ale zarzucają kardynałowi Bergolio współpracę z juntą. A może on oddał  cywilnym władzom pod sąd kilku księży morderców spod  znaku "teologii wyzwolenia". Bóg jest dla wszystkich, a nie tylko dla biednych? Bo nie rozumiem.

Wkurzają mnie ci, którzy bredzą coś o nieakceptowaniu instytucji Kościoła. Kościół to nie księża pedofile, biskupi moczymordy i knujący intrygi kurialiści. Kościół to my. Wierni. I Duch Święty zawsze nam pomoże, bo Kościół jest cudowną oblubienicą Chrystusa. Bóg jest ojcem Kościół jest matką. Pater noster. Mater eclesia. 

Miałem strasznego cykora przed konklawe, żeby nie wybrali jakiegoś zasranego reformatora, który będzie chciał dostosować Kościół do oczekiwań ludzi.

Jestem pewien, że po dopuszczeniu kobiet do kapłaństwa, zaakceptowaniu homoseksualizmu czy poluzowaniu moralności Kościół uparłby w kilka dziesięcioleci na własne życzenie.

Tymczasem Franciszek zaczął reformę od siebie. I to nie w kierunku nowoczesności. Ale w kierunku źródła.

FRANCISZEK TO NASZ PREZENT NA WIELKANOC.

Kościół jest kobietą.

A ja uwielbiam kobiety.

23:12, bez_anteny , MISTYCYZMY
Link Komentarze (3) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12