Życie bez telewizji. Pewnego dnia doszedłem do wniosku, że prosystemowa propaganda wywołuje u mnie alergię. Wciskanie ciemnoty i kocopały zagrażały mojemu zdrowiu. Wstałem z kanapy, wymówiłem umowę CYFRZE + i zbudowałem nowy dom. W nowym domu nie ma telewizji.
www.2000znakow.blox.pl
środa, 30 listopada 2011
WSZY W SZKOLE

PRZEDSZKOLE

Kilka tygodni temu żona zadzwoniła do mnie z elektryzującą informacją, że dzieci mają w przedszkolu wszy. Zmroziło mnie. Natychmiast kupiłem płyn i tego samego dnia wykonałem odwszawienie całej rodziny. Najtrudniej było ze straszym synem, ponieważ chce być rockamanem i włosy ma dłuższe niż żona.

BRUDASY

Byłem wkurzony i przerażony. Przerażony, ponieważ w życiu nie widziałem wszy ani gnid, a wkurzony, bo szlak mnie trafił, że katolickie rodziny, po większości z wyższym wykształceniem posyłają zawszone dzieci do ludzi.

Okazało się, że wszy u dzieci zdarzają się dosyć często. Dziewczynki kochają się zamieniać czapkami, dotykać główkami i przytulać. Nie mniej w ferworze zabawy czy przepychania się chłopcy tak samo są narażeni na przeskoczenie robactwa z głowy na głowę.

WALKA

Niemniej rozpocząłem nierówną walkę z tym paskudztwem. Po kilku tygodniach okażało się, że nieskutecznie. U dzieci znowu pojawiły się gnidy. Po starszym chodziły nawet dorosłe osobniki. Zaczęło się od nowa. Kupiłem nowy płyn. Wyświechtałem znowu wszystkie łby łącznie ze swoim. Kazałem wyprać wszystkie czapki, szaliki i chustki. Nastąpiła także wymiana pościeli. Zwłaszcza poduszek. Chwilowo jest spokój.

SEPSA

Jakim cudem, mimo mycia codziennie włosów i traktowania swojego ciała całą masą ciężkiej chemii wszom udało się przeżyć? Nie wiem. Wiem, że od kilku tygodni cały czas cierpię na świąd urojony i każdy najmniejsze nawet swędzenie (np. wywołane wypadniętym włosem) wprowadza mnie w stan paniki.

Wszy to cholerstwo, które nie tylko paskudzi głowę, ale także powoduje chorobę wszawicę, która może skończyć się paskudnymi powikłaniami. Jednym słowem człowiek łazi z parchem na łbie. Jeśli się wcześnie zauważy robale, to udaje się nie dopuścić do zakażenia skóry.

Jednak w niektórych rodzajach wszawicy (ponieważ wesz żywi się krwią) może dojść do posocznicy czyli sepsy, czyli zatrucia bakteryjnego całego organizmu, co jest bezpośrednim zagrożeniem życia.

GNIDY

Najgorsze są gnidy. Gnida to larwa wszy, która jest biała i wygląda jak łupież. W pierwszej chwili nie umiałem tego rozpoznać, ponieważ myślałem, że to paprochy. Dopiero higienistka przedszkolna pokazała mi zagadnienie.

OLEJ

Na rynku dostepne są różne specyfiki. Nie chcę tu nikogo za darmo reklamować, ale póki co najlepiej sprawdza się taka oleista mazia. Trzeba ją nałożyć co najmniej na 10 minut na suche włosy. Producent sugeruje, żeby trzymać jak najdłużej, ale przecież nie można się położyć z naolejowaną głową. Podobno po tej mazi poprawia się nawet kolor włosów. Następnego dnia po mazianiu koleżanki w pracy pytały czym farbuję włosy.

METRO

Ponieważ ciągle jeżdżę komunikacją miejską, a jestem przeczulony na tym punkcie, cały czas zwracam uwagę na włosy. I dopiero teraz zacząłem zauważać, jaka masa zawszponych ludzi porusza się po mieście. Kilka dni temu widziałem łysawego faceta, calutniego pokrytego gnidami, a dziś siedziała obok mnie dziewczyna, której centralnie po przedziałku defilowała wesz. W czarnych czy farbowanych włosach o wiele lepiej widać białe gnidy niż u blondynów. Ale czy poświęcając tyle czasu na zabiegi wokół włosów nie można sprawdzić obecności robactwa?

UROJONE

Nawet pisząc ten tekst ciągle drapie się w głowę z obrzydzeniem.     
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 21