Życie bez telewizji. Pewnego dnia doszedłem do wniosku, że prosystemowa propaganda wywołuje u mnie alergię. Wciskanie ciemnoty i kocopały zagrażały mojemu zdrowiu. Wstałem z kanapy, wymówiłem umowę CYFRZE + i zbudowałem nowy dom. W nowym domu nie ma telewizji.
www.2000znakow.blox.pl
sobota, 31 stycznia 2015
IDA

Ups. Nareszcie ktoś się zorientował, że "Ida" to antypolski film. Może nie tyle antypolski, co konserwujący stereotyp wojennego Polaka szmalcownika i mordercy Żydów. 

Co gorsze (dla image Polaków) to jest film znakomity artystycznie - dlatego o wiele bardziej niebezpieczny niż wszystkie "Shoahy" Lanzmana.

 

Przypominam podstawowe dane dotyczące holokaustu na ziemiach polskich.

Za pomoc Żydom Polacy byli karani przez władze, a za wydanie ich byli nagradzani. To był bardzo okrutny eksperyment socjologiczny.

Za pomoc Żydom groziło rozstrzelanie rodziny nawet do trzeciego pokolenia.

Za wydanie Żydów dostawało się dodatkową żywność i przychylność władz (co przekładało się na bezpieczeństwo rodziny).

To nie Polacy zorganizowali obozy koncentracyjne i obozy śmierci, ale Niemcy. Nie jacyś naziści, którzy przylecieli z innej planety, ale Niemcy. Spokojni Bawarczycy, Szwabi czy Saksończycy, którzy pod osłon bezkarności i mundurach SS zorganizowali przemysłowe mordowanie ludzi. Po pierwsze Żydów i... Cyganów. Ale to samo czekało psychicznie lub nieuleczalnie chorych, homoseksualistów etc.

Obozy zagłady na ziemiach obecnie polskich (Brzezinka, Treblinka, Sobibór, Majdanek, Sztutowo) zbudowali Niemcy. Faktem jest, że obecne ziemie polskie Niemcy uważali jako swoje terytorium.

Decyzję w wymordowaniu Żydów europejskich podjęli Reinhard Heydrich, Adolf Eichmann i inni uczestnicy konferencji w Vanzee. Inspirowana ona była wolą Heinricha Himmlera.

Faktem jest, że uznano Europę wschodnią (Polskę, Czechy, Słowację, Ukrainę) za tereny, gdzie ludobójstwo Żydów uzyska większą akceptację społeczną.

Faktem jest, że byli Polacy (nierzadko zwykli kryminaliści), którzy z wydawania Żydów i rozkradania ich majątków uczynili sobie na czas okupacji zawód.

Faktem jest, że wśród laureatów medalu "Sprawiedliwy wśród narodów świata" Polacy stanowią największą grupę.

 

Faktem jest, że w 1492 roku edyktem królowej Izabeli I Kastylijskiej Żydzi sefaradyjscy zostali wygnani po calaku z Hiszpanii z tym co mogli unieść na plecach. Hiszpanie rozwiązali ten problem podobnie jak hitlerowcy, tylko mniej krwawo. 

Przy okazji warto wspomnieć, że zrujnowało to gospodarkę Kastylii i Leonu mimo ogromnego napływu dóbr z właśnie okrywanych zamorskich posiadłości.

Podobny los ok. 100 lat później spotkał Żydów w Zjednoczonym Królestwie.

 

TAK, TEGO NIE ZNAJDZIECIE W WIKIPEDII :)

11:08, bez_anteny , OJCOWIZNA
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6